Network Marketing'de başarının sırları nelerdir? | Ali Gülkanat

7 Haziran 2014 STARS Academy

Network Marketing’de başarının sırları nelerdir?

ali-gulkanat-network-marketing-mega-holdings-kisisel-gelisim

Network Marketing’de başarılı olmak isteyen kişilerin öncelikle şunu bilmesi gerekir ki, bu işte her kesimden insan başarıya ulaşabilir. Yani evli olan da başarabilir, olmayan da… Genç olan da başarabilir, olmayan da, eğitimli olan da başarabilir, olmayan da.

 Bu sektörde başarı tahsilinize, yaşınıza, medeni ve maddi durumunuza, bilgi ve tecrübenize değil, bu işi başarmaya duyduğunuz isteğe bağlıdır. Tabii ki istekten kastımız sadece istemek değildir. Çünkü hiç bir şey, sadece siz istediniz diye gerçekleşmez. İstemek, istiyorum demek değil, harekete geçmektir. Bu nedenle başarma isteğinin yanı sıra başarmak için yapmanız gerekenleri de iyi bilmeli ve bunları mümkün olan en iyi şekilde yapmalısınız. Eğer Network Marketings sektöründe başarılı olmak istiyor ve başarıya ulaşmak için yapmanız gerekenleri bilmek istiyorsanız, aşağıdaki 8 madde size bu konuda yardımcı olacaktır.

ali-gulkanat-network-marketing-mega-holdings-kisisel-gelisim

1- Hedefiniz Olsun

Bu işte başarı için olmazsa olmazlardan biri ve hatta en önemlisi HEDEF’tir. Eğer içinizi yakan, geceleri sizi uyutmayan bir hedefiniz yoksa bu işi tutkuyla yapamaz ve bir müddet sonra da Network Marketing yolculuğunuzu sonlandırmak zorunda kalırsınız. Hedefler sizi motive eder, koşullar ne olursa olsun sizi harekete geçirir. Ayrıca hedefleriniz ne kadar belirgin ise, onu gerçekleştirme isteğiniz de bir o kadar fazla olur.

2- Mücadeleci Olun

Mücadele ruhu, ikinci olmazsa olmazlardandır. Şartlar ne kadar kötü olursa olsun, yılmadan yolunuza devam etmenizi sağlar. Pes etmenizi önler. Eğer hiç bir şey bizi yolumuzdan alıkoyamıyorsa, bu da hedefimize adım adım yaklaştığımız anlamına gelir.

Aşağıdaki sözler mücadele ruhunun önemini anlatmaktadır.

  • Başaramazsan değil, pes edersen yenilirsin.
  • Yolumuzdaki engeller, bizim o yolda yürümeye ne kadar istekli olduğumuzu ölçmek için vardır.
  • Kaybetmekten yılmayan, kazanmanın eşiğindedir.

3- Programlı Çalışın

Programlı çalışmanın size getireceği en büyük artılar, yapmanız gereken işleri unutmanızı önlemesi ve zaman tasarrufu sağlamasıdır. Programlı çalışan kişiler neyi ne zaman yapması gerektiğini bilirler. Böylece kararsızlıkları ortadan kaldırıp, zamanı verimli kullanarak daha iyi işlere imza atarlar.

4- Bahane Üretmeyin

Eğer yapmanız gereken bir iş varsa hemen başlayın. Zaman kaybetmeyin. Kişilerin çoğu halletmesi gereken işlere, koşulların uygun olmadığı gerekçesiyle başlamaz, o işi yapmamak için bahane üretirler. Oysa ki koşulların uygun olmasını beklememek gerekir. Çünkü hiç bir zaman uygun olmayacak. Siz mevcut koşullarda, elinizdeki araç gereçlerle işinize başlayın. Nasıl olsa ilerleyen aşamalarda daha iyileriyle karşılaşacaksınız.

5- Kendinizi Geliştirin

Bir işle ilgili ne kadar bilgi sahibi olursanız, o işi daha iyi bir şekilde yaparsınız. İşi iyi yaparsanız, kendinize olan güveniniz de artar. Yaptığınız iş ne olursa olsun, hep en iyisi olmaya çalışın. En iyi olma isteği, sizi kendinizi geliştirmeye sevk edecektir. Kendinizi geliştirme sürecinde daima kendinizle yarışın.

  • Başkalarından üstün olmamız önemli değildir. Asıl önemli olan dünkü halimizden üstün olmamızdır.

6- Pozitif Düşünün

Her türlü olumsuz düşünceden uzak durun. Şunu unutmayın ki, olumsuz düşünerek hiç bir şeyi yoluna sokamazsınız. Aksine her şey daha da kötüye gider. Ama olumlu düşünürseniz kendinizi iyi hissedersiniz. Kendinizi iyi hissederseniz de üstesinden gelemeyeceğiniz iş yoktur.

Yıkıcı değil, yapıcı olun. Denemeleriniz istediğiniz gibi sonuçlanmadığında, bu sizi olumsuzluğa sevk etmesin. Tam bu aşamada, Thomas EDISON’un ampulü icat etme sürecindeki düşünce şeklini örnek alabilirsiniz. EDISON, ampulü icat etmeden önce yaptığı yüzlerce denemenin hepsinde başarısız oldu. Fakat her başarısız denemesinden sonra;

  • “Başarısızlığa giden bir yolu daha eledim.”

diye düşünüp demelerine devam etti.

Ve en sonunda da ampulü icat ederek mutlu sona ulaştı. Onu bu başarıya ulaştıran en büyük etken, hiç şüphesiz ki pozitif düşüncesiydi.

7- Paylaşımcı Olun

Kendinizi sürekli geliştirin fakat bilgi ve tecrübelerinizi paylaşmayı da bilin. Unutmayın ki siz bir ekiple birlikte çalışıyorsunuz ve bu ekibin başarısı sizin başarınız demektir. Ekibinizde sizin seviyenizde ne kadar çok kişi varsa, sizin için bu o kadar iyidir. O yüzden kendinizle birlikte, ekibinizdeki kişilerin de gelişmesine yardımcı olmalısınız. Bir ekibin başarısı, ekip bireylerinin birbirleriyle ne kadar paylaşımda bulunduğuna da bağlıdır.

8- Dürüst Davranın

Her ne konuda olursa olsun her zaman dürüst olun. Çünkü dürüst olmanız kişilerin size güvenmesini sağlar. Bir ekipte de güven kavramı önemli bir yer teşkil eder. Eğer birbirlerine güvenmeyen kişilerden oluşan bir ekibiniz varsa, başarılı olma ihtimaliniz de oldukça düşüktür. Bu yüzden ekibinizi güven temeli üzerine inşa etmelisiniz.

Saydığımız bu 8 maddelik yapılması gerekenler listesindekileri ne ölçüde doğru uygularsanız, o ölçüde başarıya yaklaşmış olursunuz. Fakat şunu unutmayın ki, eğer başaracağınıza dair inancınız yoksa boşuna uğraşıyorsunuz demektir. Bu nedenle ilk önce inancınızı sorgulayın. O konuda problem yoksa, başarı yolculuğuna çıkabilirsiniz.


Only members can leave comments. Login or Register!
İLKGÜZ KURTULUŞ
4 Şubat 2015

Sıkı bir çalışmanın yerini hiçbir şey alamaz. Deha yüzde bir ilham ve yüzde doksan dokuz terdir. Thomas A. Edison

LAZ SİPER
4 Şubat 2015

“Sözü, ancak sorulduğunda, düşünerek ve güzelce de, Çok dinle, iyi dinle; az söyle, ancak akıllıca söyle.” Yusuf Has Hacip

VARGIN OYLUM
4 Şubat 2015

İnsanı doğru eyleme sevk eden SEVGİDİR. SEVGİ dünyaya düzen getirir. Bırakın SEVGİ istediğini yapsın…! Jiddu Krishnamurti

FULYA EBUBEKİR
4 Şubat 2015

Her tercih bir vɑz geçiştir.

SERHAN BENAN
4 Şubat 2015

Eğer bir insan, hem çalışkan hem akıllı ise takdir et; çalışkan fakat akıllı değilse dikkat et; akıllı fakat tembel ise ikaz et; hem akılsız hem tembel ise terk et. Hacı Bektaş-i Veli

Open chat
1
Hoşgeldiniz!
"AliGulkanat.Com" olarak size yardımcı olmak için buradayız. Soracağınız sorulara en kısa sürede yanıt vereceğiz. 🙂